Osocze bogatopłytkowe PRP

 
Jeśli chcesz:
– odbudować, odżywić, odmłodzić i nawilżyć skórę twarzy,
– zniwelować oznaki starzenia skóry: zmarszczki, fałdy, bruzdy, kurze łapki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry,
– przyspieszyć procesy gojenia i regenerację skóry,
– odżywić włosy i zahamować ich wypadanie.
ten zabieg jest stworzony dla ciebie.
 

Czym jest terapia osoczem bogatopłytkowym PRP?

Terapia PRP bazuje na naukowej wiedzy i innowacyjnych technologiach Medycyny Regeneracyjnej. Jej skuteczność kliniczna, poparta została w ostatnich latach, wieloma doświadczeniami Praktyków Medycyny Estetycznej w Polsce i na świecie. Przeprowadzona pod nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego, daje spektakularny efekt odmładzający.
Płytki krwi są naturalnie występującym składnikiem krwi i odgrywają ważną rolę w procesie gojenia i regeneracji tkanek. PRP (Platelet Rich Plasma – osocze bogatopłytkowe) to Koncentrat o małej objętości, zawierający kilkukrotnie większą ilość płytek niż krew bazowa Pacjenta. PRP wpływa na powstawanie nowego kolagenu i poprawia ukrwienie tkanek – oba te procesy są kluczowe w terapii anty-aging. Terapia PRP nadaje skórze elastyczność, poprawia jej odcień i teksturę.

osocze bogatopłytkowe

 

Jak przygotowuje się PRP?

Próbka krwi Pacjenta jest przetwarzana przy użyciu specjalistycznego sprzętu medycznego, aby wyodrębnić plazmę bogatopłytkową – PRP. Tak przygotowane unikalne PRP, zawierające czynniki wzrostu, jest wstrzykiwane punktowo pod skórę twarzy, szyi, dekoltu, rąk i innych obszarów wymagających rewitalizacji.

 

W jaki sposób osocze bogatopłytkowe wpływa na tkanki?

PRP zawiera bardzo dużo czynników wzrostu, które stymulują poszczególne fazy procesów regeneracji tkanek. PRP jest uznanym przez specjalistów sposobem naturalnego wsparcia organizmu w zabiegach odmłodzenia skóry.

 

Czy PRP jest bezpieczne?

PRP jest autologicznym materiałem (naszą własną tkanką), co gwarantuje pełne bezpieczeństwo i brak ryzyka działań niepożądanych.

 

Jakie czynniki wzrostu zawiera PRP?

Najważniejsze czynniki wzrostu, zawarte w płytkach koncentrowanych przez PRP System:

– Transformujący czynnik wzrostu-beta, TGF-b: wspomaga wzrost matrycy pomiędzy komórkami,

– Płytkowy czynnik wzrostu PDGF: stymuluje wzrost naczyń krwionośnych, replikację komórek i naskórkowanie,

– Naskórkowy czynnik wzrostu EGF: stymuluje wzrost i różnicowania komórek, tworzenie kolagenu,

– Czynnik wzrostu fibroblastów FGF: stymuluje powstawanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych.

 

osocze

 

W jaki sposób działają czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym?

– pobudzają procesy regeneracji tkanek,

– stymulują fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu,

– wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych),

– aktywują mezenchymalne komórki macierzyste.

 

Jakie są wskazania do stosowania zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Należy zastosować zabieg z użyciem PRP, gdy:

– występują oznaki starzenia skóry: zmarszczki, fałdy, bruzdy, kurze łapki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry,

– nasza skóra jest zmęczona, wysuszona, słabo napięta, jej kolor nie jest jednakowy,

– chcemy, aby skóra szybciej się goiła i regenerowała po zabiegach,

– niezbędne jest wypełnienie blizn po trądziku,

– przeciwdziałamy i opóźniamy oznaki starzenia,

– chcemy zwiększyć gęstość oraz odżywienie włosów, a także zahamować proces ich wypadania.

 

 

Na czym polega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP?

Każdy zabieg osoczem bogatopłytkowym PRP składa się z 4 etapów:

 

Etap I – zabieg PRX-T 33

W gabinecie Dermalogica przed wykonaniem zabiegu osoczem bogatopłytkowym wykonujemy zabieg PRX-T 33 (około 6 – 8 h przed wykonaniem zabiegu osoczem), dzięki czemu stymulowane są czynniki wzrostu fibroblastów. Tylko taka procedura zapewnia zwiększenie efektów osocza bogatopłytkowego.

 

Etap II – pobranie krwi

Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana z żyły w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej.

 

Etap III – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego

Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.

 

Etap IV – podanie koncentratu bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza:

– z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii – wersja MESO

– liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry – wersja VOLUMA



Jak długo trwa procedura osoczem bogatopłytkowym PRP?

Zabieg trwa około 1 godziny (dodatkowo około 0,5 – 1 h przed zabiegiem nakładane jest znieczulenie w postaci kremu).

 

Ile zabiegów i w jakich odstępach należy wykonać by uzyskać zadowalający efekt?

Zabieg wykonywany jest jednorazowo, może być powtarzany, w zależności od szybkości naturalnych procesów starzenia się skóry. Program może być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i ustaleniu oczekiwań pacjenta.

 

Jakich zmian możemy oczekiwać po zabiegu?

Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę, umożliwia uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu.
Postępujące sukcesywnie procesy produkcji nowego kolagenu, zauważalnie poprawiają elastyczność skóry oraz jej koloryt. PRP wspomaga też zdolność skóry do utrzymywania nawilżenia. Efekty zabiegu postępują stopniowo wraz z odbudowującymi się włóknami kolagenowymi. Skóra już po 1 – 2 tyg. jest bardziej napięta i wygładzona.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania PRP?

Należy poinformować lekarza, o przyjmowanych środkach farmakologicznych, szczególnie rozrzedzających krew, leków sterydowych lub jakichkolwiek długoterminowych terapii. Do przeciwwskazań do wykonania zabiegów zaliczamy również choroby krwi, nowotwory. Niemożliwe jest wykonanie zabiegu w przypadku ciąży i laktacji.

 

Czy wszystkie systemy pozwalające przygotować PRP są takie same?

Nie, nie wszystkie systemy do PRP są takie same. Istnieje coraz więcej dowodów klinicznych, które wskazują, że stosowanie w terapii PRP, które zawiera wyższe stężenie płytek krwi, zapewnia najlepsze rezultaty. Badania wskazują, że minimalne stężenie terapeutyczne płytek krwi dla skutecznego odmładzania skóry to ponad 1.000.000 plt/µl (1 milion płytek krwi na mikrolitr). Oznacza to, że System produkujący PRP musi skoncentrować płytki krwi Pacjenta na poziomie min. 6 -7 razy wartość bazowa, ponieważ dopiero w warunkach takiej koncentracji płytek, zachodzą procesy stymulacji formowania kolagenu.

 

Jakie efekty przynosi połączenie karboksyterapii z osoczem bogatopłytkowym?

Zarówno terapia dwutlenkiem węgla, jak i osoczem bogatopłytkowym jest od dawna znana i z dużym powodzeniem stosowana w wielu dziedzinach medycyny. Jednak połączenie tych dwóch technologii w czasie jednej sesji zabiegowej to zupełnie nowa metoda o szerokim spektrum wskazań, dająca w krótkim czasie wyjątkowo dobre rezultaty. Synergia działania karboksyterapii oraz autologicznego osocza bogatopłytkowego została stosunkowo niedawno odkryta, lecz bardzo szybko doceniona przez specjalistów ze względu na jej małoinwazyjność, dobrą tolerancję przez pacjentów i maksymalne efekty, bez ryzyka działań niepożądanych. Potencjał tej metody jest ogromny. Pierwsze publikacje potwierdzające skuteczność skojarzonego zastosowania karboksyterapii oraz PRP dotyczą leczenia chorób skóry głowy oraz redukcji wiotkości zlokalizowanej w delikatnych okolicach: oczu, twarzy, szyi, dekoltu.

Karboksyterapia oznacza kontrolowaną aplikację medycznego dwutlenku węgla w różne okolice ludzkiego ciała w celu poprawy krążenia w tkankach, redukcji miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej oraz poprawy elastyczności skóry. Zachodzący w wyniku iniekcji CO2 efekt wazodilatacji (rozkurcz mięśni gładkich w ścianie naczyń krwionośnych) oraz jego wpływ na śródskórną reorganizację kolagenu pozwala redukować wiotkość skóry, rozstępy, blizny, cellulit oraz umożliwia konturowanie niektórych rejonów ciała (podbródek, uda, biodra, brzuch).

Autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi pacjenta jest produktem w stu procentach biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry zachodzi dzięki autologicznej odnowie komórkowej, czyli regeneracji i biostymulacji komórek skóry – dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i mezenchymalnych komórek macierzystych.

Według najnowszych doniesień, w wyniku połączenia karboksyterapii z PRP mechanizmy obu technologii wzajemnie oddziaływują na siebie intensyfikując stymulację i aktywację szeregu zachodzących procesów, dzięki czemu terapia pozwala osiągnąć lepsze rezultaty w krótszym okresie czasu.

To innowacyjne połączenie obu technologii, poprzez właściwości autoregeneracji i biostymulacji okazało się bardzo skuteczną, wszechstronną metodą stosowaną nie tylko we wskazaniach estetycznych, ale również w leczeniu łysienia, wypadania włosów oraz przyspieszeniu procesu gojenia.

 
 

Karboksyterapia C.D.T. Evolution została wyróżniona przez Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych w X Edycji Konkursu Perły Dermatologii Estetycznej 2014.

Zabieg Karboksyterapia w terapii łączonej z autologicznym osoczem bogatopłytkowym otrzymał perłę dermatologii 2014r.


mediraty_logo_v-300x195
Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.